KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15539377
nr 1553 9377
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Zik-Zak". Signerad och numrerad 15/210. Bildmått: 25x28 cm, yttermått inklusive ram: 52x52 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:24:02
31/7 20:19:02
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis